perm_phone_msgSaldırı altında mısınız? 0312 512 4375

Dikkat Çekici

today15 Haziran 2021

Basın Duyuruları admin

DEEPCASE, TÜRKİYE’DEKİ VE BÖLGEDEKİ ADLİ BİLİŞİM VE OLAY MÜDAHALESİ OPERASYONLARINI GENİŞLETMEK İÇİN BINALYZE İLE İŞ ORTAKLIĞI SAĞLADI

Ankara, Türkiye – 15 Haziran 2021 Türkiye’nin ve bölgenin siber güvenlik ekosisteminde oldukça saygın bir yere sahip olan ve müşterilerine; adli bilişim ve olay müdahalesi, tehdit avcılığı ve tehdit istihbaratı alanlarında kapsamlı hizmetler ve çözümler sunan Deepcase, adli bilişim ve olay müdahalesi alanında sahip olduğu vizyoner bakış açısıyla kurumların ihtiyaç [...]


DEEPCASE, TÜRKİYE’DEKİ VE BÖLGEDEKİ ADLİ BİLİŞİM VE OLAY MÜDAHALESİ OPERASYONLARINI GENİŞLETMEK İÇİN BINALYZE İLE İŞ ORTAKLIĞI SAĞLADI

Basın Duyuruları admin today15 Haziran 2021

Background
share close

Ankara, Türkiye – 15 Haziran 2021

Türkiye’nin ve bölgenin siber güvenlik ekosisteminde oldukça saygın bir yere sahip olan ve müşterilerine; adli bilişim ve olay müdahalesi, tehdit avcılığı ve tehdit istihbaratı alanlarında kapsamlı hizmetler ve çözümler sunan Deepcase, adli bilişim ve olay müdahalesi alanında sahip olduğu vizyoner bakış açısıyla kurumların ihtiyaç duyduğu en kapsamlı ve hızlı adli bilişim çözümlerine sahip Binalyze ile stratejik iş ortaklığı anlaşmasına vardı.

Deepcase’in sunduğu uçtan uca siber güvenlik hizmetlerinde karmaşık ve büyük çaplı tehditlere karşı tespit ve müdahale yeteneklerinin bu iş ortaklığı ile beraber endüstri lideri olan Binalyze ile ileriye taşınması hedeflenmektedir.

Deepcase şirketinin kurucusu ve CEO’su Gökmen Güreşçi; “Siber saldırılar günümüzde hiç olmadığı kadar yakınımızda yer alıyor ve biz bunların çoğu zaman farkında bile değiliz. Siber saldırganlar; sistemlere ve ağlara sızmak için sürekli yaratıcı yollar geliştirmektedir. Her ne kadar gerekli insan kaynağına sahip olunsa ve siber güvenlik yatırımlarına önem verilse de siber saldırıların tespiti ve müdahale edilmesi noktasında hala ciddi sıkıntılar mevcut.  Kaldı ki tespiti ve müdahalesi yapılan sistemlerin mutlaka detaylı incelenmesi gerekliliği yadsınamayacak bir gerçektir. Farklı kurum ve kuruluşlar tarafından düzenli olarak açıklanan siber saldırı raporlarında, tespit ve müdahale sürelerinin oldukça uzun olduğu bilinen bir sorundur. Saldırganların ilk tespit anına kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlerin ve sistemlere nasıl sızdığının belirlenmesi sürecini olabildiğince hızlandırmak, karşı hamle almak bağlamında önemli bir adım olacaktır. Sahip olduğu vizyonuyla, kapsamlı ve hızlı sonuç üretme yetenekleri sunan Binalyze, hem bizim hem de müşterilerimiz için yaşanan süreçler karşısında büyük bir eksikliği gidermektedir.”

“Binalyze’ı; sunduğu gelişmiş teknoloji sayesinde müşterilerimizin sahip oldukları ortamlarıyla bütünleştirebiliyor, altyapının tamamını kapsayacak adli bilişim incelemesi ve tehdit avcılığı süreçlerini oldukça kısa sürelerde gerçekleştirebiliyoruz. Aynı zamanda, siber güvenlik operasyonları yürüten ekiplere, gelişmiş tehdit aktivitelerini süratle tespit edebilme ve tehdidin ağ üzerinde geçirdiği sürenin kısıtlanabilmesi açısından önemli bir imkân sunmaktadır. Sonuç olarak Binalyze; ilk defa kullanılan bir saldırı yöntemini veya henüz yaması bulunmayan güvenlik zafiyetlerini dakikalar içerisinde kullanmaya başlayan siber saldırganlara karşı, müşterilerimizin savunma yeteneklerini geliştirmesine büyük bir katkı sunmaktadır. Deepcase olarak Binalyze ile sağladığımız iş ortaklığından şirketimiz ve müşterilerimiz adına oldukça memnunuz.” diye de ekledi.

Binalyze kurucusu ve CEO’su Emre Tınaztepe ise “Binalyze olarak ürün odaklı yaklaşımımız, sektörde öncülüğü koruma konusunda en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biridir. Bununla birlikte, müşterilerimizin uçtan uca destek ve danışmanlık alabilecekleri profesyonel ekipler ile çalışmaları için de Deepcase ile yaptığımız ortaklık büyük öneme sahiptir. Alanında uzman ve çok sayıda olay müdahale tecrübesine sahip Deepcase ekibinin Binalyze ürünleri ile sektöre katacağı değer bizleri heyecanlandırıyor” diye belirtti.

Yazar: admin

Önceki yazı

İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:57 Regnum Sky Tower

K:16 D:47

Çankaya / AnkaraŞirket


İletişim

Bizi Takip Edin